Onur VA, sıradanın ötesinde bir sanal havacılık deneyimi sunmak için burada. İşte bizi tanımak için doğru yerdesin!

Sanal Havacılığın Ötesine Geç!


Sanal Havacılığın, doğru çözümlerle havacılık endüstrisine atılabilecek harika bir ilk adım olduğunu biliyoruz. İşte bu nedenle, topluluğumuz, bir sanal havayolunun sağlayabileceklerinin ötesine geçebiliyor.

Her detayına kadar incelikle düşünülmüş Ekip Merkezimiz ile, kısıtlı vaktinizden ve özel hayatınızdan ayırdığınız değerli zamanınızı kullanmak ve sanal havayolunuzun bir parçası olmak son derece kolaylaştırıldı. Artık gereksiz hiç bir şey ile vakit kaybetmiyor, sadece uçuşunuza odaklanıyorsunuz!

Karşınızda Onur Crew Center

Onur Air Crew Centre

Minimalist Tasarım

Onur Crew Center, ihtiyacınız olana, ihtiyacınız olduğunda, basitçe erişebilmeniz için tasarlandı. Artık menüler, sayfalar ve işlemler arasında kaybolmak yok!

Tam Entegrasyon

Onur Web, tüm komponentleri ile tam entegre çalışır. Onur Crew Center, simulatörünüzle eş zamanlı olarak size uçuşunuza ait tüm verilerinizi CANLI olarak gösterir! Üstelik SimBrief gibi simulasyon destek araçları ile tam entegre bir şekilde çalışmasının yanı sıra, Flight Factor gibi Add-On üreticileri ile de tam bir uyum içinde çalışır.

Performans

Tüm bu özellikleri koyarken, topluluğumuzun rahat kullanımını ön plana koyduk. Bu nedenle Onur Crew Center'da, veri kullanımınızı artıracak hiç bir kaynak yüklenmiyor. Böylelikle hafif, hızlı ve stabil bir aplikasyon elde etmiş oluyoruz.

100% Mobil Uyumu

Zaman kazanmanın bir diğer yolu da, uçuşunuza ait tüm verilere, istediğiniz her yerden, istediğiniz zaman ve istediğiniz cihazla erişebilme kolaylığına sahip olmak.

Güncelleştirme ve Senkronizasyon

Gerçek bir havayolunun uçuş operasyonlarını simule etmek kolay değildir. Sürekli güncel kalmanızı ve senkronize olmanızı gerektirir. Bu nedenle Onur Crew Centre'da tüm uçuşlar, haftalık süreçte Onur Air uçuşları ile senkronize edilir. Böylelikle hiç bir zaman gerçeğin gerisinde kalmazsınız.

Sürekli Gelişim

Crew Center, sizin geri bildiriminizle gelişir. Diğerlerinin aksine hedefimiz, topluluğumuzun isteklerini karşılayabilmek. Bunu mümkün kılan, Onur Crew Center'ın arkasındaki özel tasarlanmış kodudur. Yani Onur VA, hiç bir hazır sanal havayolu sistemini kullanmaz, aksine tüm sistemler beyaz bir sayfadan başlanılarak kodlanmıştır.

Onur VA Sana Ne Katabilir?

Önceliğimiz: Üyelerimizi havacılık endüstrisine bir adım daha yakınlaştırmak.

Onur VA'da yapacağınız uçuşlarla, uçuş simulatöründen aldığınız keyfi artırabilirsiniz! Nasıl mı? Onur VA'da kullandığımız gelişmiş destekleyici sistemleri kullanarak! Hemen hemen her ay getirdiğimiz güncelleştirmeler ile, gelecek uçuşunuz, bir önceki uçuşunuzdan da keyifli olacak!

Şimdi yaptığınız her uçuş, size puan kazandırıyor. Deneyiminiz, ne kadar çok uçtuğunuz ve yaptığınız her iniş ve kalkış, daha çok puan kazanmanızı sağlıyor. Evet! Deneyiminiz de aldığınız puanı etkiliyor! Yani artık sadece ne kadar uçtuğunuz değil, ne kadar bilgili olduğunuz da denklemin bir parçası! O zaman, ayın en iyi pilotu kim olacak? Belki de sen!

Onur Air, karşılaşabileceğiniz herhangi bir sanal havayolundan daha aktif bir eğitim sistemi sunmayı amaçlıyor. Üstelik Onur VA'daki eğitim sistemimiz ile, pilotlarımız yalnızca Onur Air'da rütbe yükseltmiyor, aynı zamanda IVAO üzerinde de rütbelerini yükseltmelerini sağlıyor! Nasıl mı? Onur VA Rütbe sistemini, IVAO rütbe sistemi ile entegre tutarak. Yani IVAO'daki rütbeniz, Onur Air'da alacağınız bir sonraki rütbenin, ve sonucunda Onur Extra'da kazanacağınız daha fazla puanın kapısını açıyor. Böylelikle rütbelerinizi yükseltmek, daha fazla uçmak ve bilgi edinmek, çok daha zevkli ve eğlenceli bir hale geliyor!

Eğitimlerimiz ise gerçek havacılık endüstrisine en yakın kişilerce icra ediliyor.* Gerek Onur Academy** üzerinden, gerekse de sesli ders sınıflarımız ile pilotlarımız dönemlik eğitimlere alınıyor. Böylelikle kendinizi geliştirmeniz zevkli bir aktiviteye dönüşüyor! Kullandığımız dokümanlar ise tüm yerel ve evrensel havacılık kaynaklarına (ICAO, DHMI, IVAO vb.) dayanıyor! Böylelikle aldığınız tüm bilgiler, gerçek hayattaki havacılık kariyerinize, harika bir temel atma imkanı sunuyor!****Eğitim kapsamı ve içeriğine göre, eğitime atanan eğitmenin mesleği farklılık gösterebilir. Onur VA, eğitimlerde gerçek pilot ve ATC'lerin deneyimlerini paylaşmaları için özel davetlerde bulunsa da hiç bir zaman eğitimlere gerçek bir pilotu veya ATC'yi getireceğini garanti etmemektedir.
** Onur Academy, 2019 Yaz'ında sizlerle!
*** Verilen eğitimler, gerçek havacılık eğitimleri değildir! Yalnızca gerçek havacılık eğitimlerinin temel konularına değinmektedir. Bilgilerin kaynakları gerçek havacılık otoriteleri olmasına rağmen, Onur VA bu eğitimleri tamamen genel kültür edinilmesi amacıyla paylaşmaktadır ve hiç bir gerçek havacılık eğitimi vermeyi hedeflemez. Verilen hiç bir eğitim, gerçek havacılık eğitimi değildir ve gerçek havacılık endüstrisinde kesinlikle kullanılmamalıdır!

Onur VA, uçuşunuz için ihtiyaç duyduğunuz tüm temel kaynakları Onur Crew Center üzerinden sağlar. Kısacası, uçtuğumuz tüm destinasyonlar için harita (chart) ve senaryo (scenery)* kaynaklarını, anında uçuş briefing sayfanızdan edinebilirsiniz!

Ek olarak her uçuşunuz için, IVAO ile entegre bir şekilde METAR ve TAF hava raporlarını da uçuş brifing sayfanızdan anında erişip görüntüleyebilirsiniz!

Yeterli değil mi? Uçuş Briefing sayfanızdan tek tuşla, uçuş simulasyon endüstrisindeki en iyi uçuş planlama çözümlerini sunan ve tamamen ücretsiz olan SimBrief'e anında, tek tuşla, tüm uçuş bilgilerinizi aktarıp, tek tuşla Operasyonel Uçuş Planınızı (OFP) alabilirsiniz.

Onur Crew Center, bir sanal havayolundan beklentilerinizin ötesine geçiyor. Değerli vaktiniz, uçuşunuz için gerekli kaynakları toplarken hiç olmuyor; aksine, ihtiyaç duyduğunuz tüm kaynakları size tek bir ekran üzerinden sağlayarak sizin sadece uçuşunuza odaklanmanızı sağlıyor. Böylelikle size sadece uçunuzun tadını çıkarmak kalıyor!

* Bazı havalimanlarının senaryoları (scenery) telif hakkı ve/veya lisans gereklilikleri gereği sisteme eklenmemiş olabilir.